Kaip keitėsi išmanieji telefonai?

Kai technologijos vystosi taip greitai, kad vakar diena jau tampa juokinga šiandienos akistatoje, verta pakalbėti ir apie tai, kokia yra išmaniųjų telefonų evoliucija. Juk mobilieji ir išmanieji telefonai tai šios kartos realija, būtinas įrenginys, be kurio negali įsivaizduoti nė vienos dienos.

Pirmasis išmanusis

Siūlo telefonąBuvo 2007 metai, kai Styvo Džobso vizija tapo realybe, ir Apple paleido naujos kartos telefonus. Su liečiamu ekranu, su tiek daug funkcijų, kad staiga telefono samprata turėjo prasiplėsti. Tiems, kas rašo vadovėlius apie technologijas, tenka beviltiškas darbas, kadangi viskas atsinaujina, o tobulėjančios technologijos suteikia ir naujus pavadinimus, ir naujas ribas. Tad išmanieji telefonai pirma buvo tiesiog visiškai naujas dalykas, iš esmės pakeitęs telefono sampratą, viziją. Staiga viskas pasikeitė. Prieš tai telefonai turėjo mygtukus, tik su jais galėjai valdyti paprastą operacinę sistemą. Interneto naudojimas taip pat buvo juokingas tuo metu. O štai šiais laikais jau kiekvienas telefonas turi normalią operacinę sistemą (pvz., Android), ir yra tos naujos kartos telefonas. Kai paprasti mobilieji iki tol buvo daugiausiai skirti būtent ryšiui ir pokalbiams užtikrinti, tai išmanusis telefonas turėjo viską: garsą, puikią kameros kokybę, internetą, naršyklę, tarsi mažą kompiuterį viduje. O labiausiai žmonėms įspūdį darė neįprastas iPhonedizainas. Kadangi jis neturėjo mygtukų, kuriuos paprastai būdavome įpratę žaibišku greičiu spaudinėti, norėdami susirašyti su kuo nors. Pirmuosius, įsigijusius iPhone, stebėjome susidomėję: kaip jie rašo žinutes, kaip atsakinėja, kaip iš pradžių telefoną baksnoja su tokia lazdele, vėliau jau ir su pirštais…

Keitėsi, vystėsi, vystosi

Vėliau visi telefonai užsikrėtė išmanumu, jo nepritrūko ir daugybei ktų technologijų. Atsirado ir kiti prietaisai, pristatantys save išmaniais, gal dėl panašių turimų funkcijų. Tačiau metai bėgo ir išmanieji Apple telefonai, kaip ir kitų kompanijų, ėmė vis labiau tobulėti. Iš tiesų, pasakyti, kad labai skiriasi pirmasis ir naujausias modelis, negali. Esminių skirtumų nėra, labiau tokie, kurie nulemia tik kelis naujus vartojimo įpročius. Tarkime dabartiniuose išmaniuose telefonuose yra itin geros kokybės kameros, jautrios, gerai fiksuojančios vaizdus. Taip pat būna jau iškart perkant operacinė sistema ir joje sudiegta daug programėlių, kurias vėliau, jeigu nori, žmogus gali ir ištrinti. Dabartiniai išmanieji yra daug greitesni. Tie maži mobilūs kompiuteriukai turi vis daugiau ir daugiau smegenų, procesoriai sudaryti iš vis daugiau branduolių, daugiau RAM atminties, ir dėl to jie greičiau veikia.