Ar automobilis panašus į žmogų?

Vien išgirdus pavadinimą bmw angel eyes, galima suprasti, kad automobilio šviesos gali būti panašios į akis. Įdomus palyginimas, kuris jau ne tik sklando tarp žmonių, bet ir tampa populiarus pačių prekiautojų ir auto dalių kūrėjų tarpe. Ir visgi, įdomu tai, kad automobilis gali būti personifikuojamas nuolatos ir įvairiausiais būdais. Kurios automobilio dalys gali būti panašios į žmogaus kūno dalis?

Viską išduoda animaciniai filmukai

Bmw lemposKad automobiliu lemputes panašios į akis, kad jų priekis primena tarsi veidą – visa tai puikiai išduoda animacija. Animacija turi gebėjimą neregimus, bet jaučiamus dalykus padaryti matomais. Todėl surasti panašumą tarp žmogaus arba kokio nors gyvūno ir automobilių – tai animacijai įmanoma ir įkandama užduotis. Vaikai itin mėgsta, kuomet įvairūs dalykai yra pavaizduojami kaip gyvi, tarsi su veidais. Tad ir animacija gali būti vienu iš įrankių visa tai sukurti ir pavaizduoti. Nereikia net nagrinėti daug filmukų, kad pastebėtume, kokie sugretinimai yra gana dažni.

Šviesos – akys

Tikrai labai dažnai galima pastebėti, kad automobilio akys yra kažkas panašaus kaip ir šviesos. Juk ir pasakymas toks yra – akių šviesa. Akys mūsų nešviečia, tačiau tai vieninteliai organai, kurie reaguoja į šviesą ir veikia jos pagrindu. Akys šviesą priima, o patekę spinduliai mums formuoja vaizdą, kad ir kaip sunku būtų tuo patikėti. Taigi, priekyje esančios automobilio lemputes, tolimieji ir artimieji žibintai yra tarsi savotiškos akys. Nebūtinai žmogaus, tai gali būti ir panašu į gyvūno veidą.

Ratai – kojos

Natūraliai norėsis galvoti, kad jeigu priekyje yra veidas, tai automobilis keturratis, yra tarsi kažkoks keturkojis. Jis atrodo tikrai keistai, ir su juo galima važiuoti ilgus atstumus. Su dviem kojomis tiek nenueisi. Tačiau su keturiomis kojomis gyvūnai gali nubėgti ilgas distancijas. Gal ir dėl to automobilis dažnai animacijoje gretinamas su keturkojais gyvūnais, o ne su žmonėmis. Kuomet padangos atstoja kojas ir letenas. Na bet tai vis tiek galima vadinti personifikacija, nes kitokio pavadinimo meninei priemonei, kuomet daiktui priskiriamos gyvūno savybės, mes kol kas nežinome.

Korpusas – kūnas

Taigi, apskritai automobilio korpusas tokiu atveju tarsi atstovauja to vaizduojamo gyvūno ar automobilio kūną, ir tai yra suprantama, kodėl pasirenkama tokia metafora. Priklausomai nuo to, su kokiu gyvūnu animacijoje gretinamas automobilis, gali būti jo korpusas nudažomas įvairiomis spalvomis, imituojančiomis drabužius, kailį ar odą.