Domenai – kas yra domenai karantine

Dabar pasaulyje yra naudojama beveik 200’000 puslapių su lietuviškais “vardais” ir netgi beveik 1’000’000’000 sukurtų internetinių tinklalapių visoje žemėje. Tai reiškia, kad beveik kas šeštas asmuo pasaulyje turi po puslapį. Tiesa, šį kartą nagrinėsime ne puslapius, o tuos jų vardus – išsiaiškinsime kas tai yra, ir kaip tai gauti. Ypatingai nagrinėsime vieną, labai gudrų būdą gauti neįtikėtinai gerą puslapio vardą.

domenaižinome, kad tinklapio vardas yra tai domenas. Dėl domenų, puslapius galime matyti tokiais URL, kaip “www.manopuslapis.lt”, o ne lankyti tam tikrą puslapį rašant IP adresus – t.y. sudėtingas skaičių kombinacijas. Nesunku suvokti, kaip tai supaprastina mūsų gyvenimus – net jei kiekvieną dieną naršote tik 5-iuose tinklalapiuose, atsiminti visų jų IP URL tikrai būtų kiek sunku.

Tad, jei kursite internetinį puslapį, turite du variantus, kaip isigyti saito vardą – domenai. 1, labai paprastas, ir didelių pastangų neprašantis būdas – tai domeno nusipirkimas iš šią paslaugą teikiančių įmonių . Tai yra labai elementarus veiksmas, kurio net neapsimoka aprašinėti.
Kur kas įspudingesnis yra domenų gaudymas karantine. Kaip išaiškinti kas yra domenų gaudymas? Pakankamai paprastai. visi domenai turi savo galiojimo laiką. Jis trunka nei ilgai, nei trumpai – vienerius metus. Tada domeno savininkas gali rinktis – ar tęsti savo projektą, ir tuo pačiu užmokėti papildomą pinigų sumą už domeno pratęsimą, ar puslapį nutraukti ir suteikti galimybę kitam asmeniui naudotis Jūsų domenu.

Šičia ir prasideda linksmybės. Kai domeno galiojimas baigiasi, jis yra padedamas į karantiną. Kol domenas yra karantine, jo sąvininkas sunkumų gali jį pratęsti. Tiesa, jei domeno sąvininkas neturi galimybės to daryti, domeną įsigyti gali bet kuris kitas asmuo. Bėda ta,, kad dažniausiai karantine domenai ilgai nelieka, nes prie vieno domeno karantine budi daugiau, nei keli norintys, taigi, kai kurios įmonės teikia Jūsų ieškomo domeno gaudymo karantine paslaugą, kad Jūs būtumėte tas, kuris įsigys tą domeną.

Kodėl domenų gaudymas yra tokie paklausūs? Visų pirma dėl gerų pavadinimų. Taip pat domenai karantine dažnai turi neblogą reputaciją paieškose sistemose, taigi Jums neturėtų būti sunku prasimušti į topus.

Taigi, jei norite užimto domeno, nepraraskite vilties – kreipkitės į domenų gaudymu iš karantino užsiimančias įmones, ir turbūt Jums pavyks gauti išsvajotą domeną.

Ar domėjotes kada greita paskola ar greitu kreditu? Daugiau informacijos apie juos galite rasti bibliotekos.lt