Elipsiniai treniruokliai ir jų privalumai

Elipsiniai treniruokliai šiuo metu yra vieni iš populiariausių treniruoklių, kadangi turi daugybę privalumų. Elipsiniai treniruokliai sportuojantiems leidžia minimaliai apkraunant sąnarius palaikyti fizinį pasirengimą, numesti nereikalingą svorį ar pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą. Jie puikiausiai tiks turėjusiems traumas, brandaus amžiaus piliečiams turintiems problemų su sąnariais bei tiems, kurie po traumų nori greitai atsistatyti. Dėl šios priežasties elipsiniai treniruokliai gali būti naudingi ne tik pradedantiesiems, tačiau ir patyrusiems atletams taip pat. Be to tolygus ir ramus treniravimasis suteikia galimybę treniruotis daug maloniau.

Elipsiniai treniruokliai yra populiarūs sporto klubuose, tačiau dauguma žmonių įsigyja šiuos treniruoklius namams, kadangi elipsiniai treniruokliai yra paprasti, lengvai naudojami, nereikalaujantys didelės priežiūros ir pakankamai kompaktiški. Turint elipsinį treniruoklį namuose galima treniruotis tuomet, kai jums gera nuotaika ir nereikia persirenginėti bei važiuoti, o kartais ir per kamščius į sporto salę. Naujesni ir kokybiškesni elipsiniai treniruokliai yra labiau automatizuoti ir leidžia nustatyti skirtingus pasipriešinimo lygmenis, stebi širdies ritmą, sudegintų kalorijų kiekį ir atlieka daug kitų funkcijų.

Geros savijautos ir fizinė būklės palaikymas

Praktiškai kiekvienas aerobinis užsiėmimas stiprina širdį ir kraujagysles. Širdis taip pat yra raumuo ir norint ją sustiprinti būtina pakelti širdies ritmą iki atitinkamo lygio. Tačiau dauguma žmonių negali stiprinti širdies bėgiodami vien dėl to, kadangi bėgimas yra per sunkus ir per daug apkrauna sąnarius.

Elipsiniai treniruokliai padeda išvengti šios problemos, kadangi yra sutverti taip, kad treniruojantis būtų galimybė sumažinti apkrovimą sąnariams, kadangi treniruojantis judama elipsės formos judesiais. Dauguma brandesnio amžiaus žmonių renkasi elipsinius treniruoklius, kadangi gali palaikyti gerą savijautą ir išvengti traumų. Taip pat elipsiniai treniruokliai leidžia treniruoti tiek apatinę tiek viršutinę kūno dalį, o tai yra labai svarbu norintiems palaikyti gerą fizinį pasirengimą.

Paprastas naudojimas

Elipsiniai treniruokliai pasižymi tuo, kad jais gali treniruotis praktiškai kiekvienas, nepriklausomai nuo fizinio pasirengimo bei amžiaus. Kai tiktai naudotojas pradeda judėti elipsės forma, jis jau gali pilnai kontroliuoti treniruoklį. Galima didinti arba mažinti pasipriešinimo lygmenį taip, kaip yra patogu vartotojui ir tai yra didelis privalumas, kadangi galėsite treniruotis netgi žiūrėdami mėgstamą televizijos laidą.

Treniruočių įvairovė

Dauguma elipsinių treniruoklių turi rankenas, kurių pagalba galima treniruoti ir viršutinę kūno dalį, todėl galima sudeginti daugiau kalorijų ir sutaupyti laiko, kadangi tuo pačiu metu treniruojate keletą raumenų grupių. Tačiau jeigu norite treniruoti tiktai apatinę kūno dalį, galite rankas laikyti ant papildomų rankenų ir dėmesį sutelkti tiktai į kojų darbą. Kitas elipsinių treniruoklių privalumas yra tai, kad pedalus galima minti į priešingą pusę, todėl apkraunamos papildomos raumenų grupės. Taip pat vieni mėgsta sportuoti lengvu tempu ilgą laiką, kiti trumpai, tačiau intensyviai. Tokią galimybę elipsiniai treniruokliai taip pat suteikia dėl pasipriešinimo lygių, kurių dėka galėsite reguliuoti treniruotės intensyvumą taip, kaip jums yra patogu.

Svorio mažinimas

Aerobiniai pratimai yra puikus būdas deginti riebalus ir sumažinti nereikalingą viršsvorį. Be to, treniruojantis sumažinamas potraukis valgymui. Tikriausiai dažnai vakarais iš neturėjimo ką veikt atveriate šaldytuvo duris. Treniruotės užims jūsų laisvą laiką, o ir po treniruotės vargu ar norėsite, kad atliktas darbas nueitų veltui.

Širdies ir kraujagyslių veikla

Palaikant gerą širdies ir kraujagyslių darbą sumažėja grėsmė širdies ligoms bei insultui, ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Širdies raumenų treniravimas ir stiprinimas yra puiki priemonė išvengti panašių ligų ir geras būdas stiprinti širdies darbą yra elipsiniai treniruokliai. Vyresnio amžiaus žmonėms pakankamai sunku surasti tinkamą užsiėmimą, tačiau elipsiniai treniruokliai atitiks praktiškai bet kokio amžiaus poreikius.