Domenai – kur geriausia pirkti lietuvišką domeną?

Domenai: dėl ko verta turėti mokamą domeną bei kokią pabaigą rinktis? Šiandieną norėčiau kiek detaliau pašnekėti apie domenus bei pravesti trumpą „instruktažą“, tuo pačiu atsakydamas į paprastai pasitaikančius klausimus šioje sferoje, tokius kaip: dėl ko už domenus neturėtų būti gaila sumokėti didesnių sumų, dėl ko jie esti naudingi ir kokią galūnę rinktis.

DomenaiTaigi, be jokių abejonių vertėtų pradėti nuo sąvokos „domenas“ supažindinimo. Domenas – interneto tinklalapio adresas, leidžiantis surasti jūsų tinklalapį klientams raktinių žodžių pagalbą, ieškant jiems reikiamo turinio. Žmonės, kurie jau buvo susidūrę su domenų pasiūla anksčiau, galėjo pastebėti, kad pastarieji yra siūlomi įsigyti kartu su galūnėmis. Pavyzdziui, .lt galūnės rodo, kad interneto svetainė ir jos turinys yra pritaikytas Lietuvos auditojai, .eu – Europos, .co.uk – Didžiosios Britanijos bei panašiai. Aišku, prieš perkant domeną, privalote nutarti kokiai auditorijai skirsite savo tinklalapį, ar projektas tebus lietuviškas. Vadovaujantis sprendimo galimybe ir įsigyjant domeną, tikėtina, kad dėsite pirmąjį didesnį etapą savo interneto tinklalapio vystymosi ir populiarumo link.

Daugeliui lietuvių, esant ne pačiai geriausiai finansinei situacijai Lietuvoje, kyla klausimas – kokia esti domenų kaina, ar ji skiriasi nuo galūnės pasirinkimo. Tiesą sakant, kaina, kurią galime vadinti, kaip investicija į tolimesnę Jūsų svetainės plėtra, esti nedidelių mažiausiai juokinga – net neabejoju, kad kad visi asmuo rastų atliekamus 30 litų, kurių pagalba užsisakytumėte domeną metams. Aišku, gana beveik visada pasitaiko įvairiausių akcijų, kai kompanijos, siūlančios domenų pardavimų bei priregistravimo paslaugas, sumažina domenų kainas iki absurdiškų – akcijų metu sunku neįsigyti domeno. Taip pat, vertėtų paminėti tai, jog domenų galūnių kainos – nevienodos. Mat mes gyvename Lietuvoje, užtat pasiūla bei paklausa suteikia galimybę tiekėjams pasiūlyti optimaliausias kainas klientams. Būtent dėl šitos situacijos, domenų, turinčių lietuviškas galūnes, kainos nesikandžioja. O, jeigu norėtumete nusipirkti rečiau pasitaikantį domeną, sakykime prancūzų – .fr – tikėtina, kad reikės pakloti didesnę sumą pinigų.

Nepamirškite, jog įsigijus domeną – šis nebus iš karto pririštas prie Jūsų reikiamo tinklalapio. Tai galėsite išpildyti rankiniu būdų, vadovaujantis instrukcijomis, kurios, neabejoju, yra pateiktos kiekviename, domenus pardavinėjančiame tinklalapyje.
Taigi, apibendrinant, jei norite, jog Jūsų turinys būtų populiarus Lietuvoje ir žinote, jog jį skirsite būtent lietuviams – be jokių abejonių rinkitės lietuvišką galūnę turintį domeną, tačiau, jei tikitės sulaukti populiarumo didesniu mastu – patariama rinktis .eu ar .com. Nepamirškite, jog domeno įsigyjimas – neblogas pirmasis etapas rimto, patrauklaus projekto link.