Informacija apie oro stotis ir instrumentus jie naudoja

Bet kokią priemonę, kuri stebi, kad atmosferinės sąlygos, naudodama instrumentus ir kitą įrangą aprūpina informaciją, kad padarytų orų prognozes ir informaciją, kuri gali būti panaudota, kad studijuotų klimatą ir orą be to pavadina orai stotimi. Įvestys, kurios sudaro orų prognozės biuletenį yra paprastai temperatūra, drėkina punktą, barometrinį spaudimą, drėgmę, vėjo greitį ir kryptį, ir nusėdimą. Šitomis stotimis gali remtis apie didelį mastą į paslaugą, komercinę, vyriausybinę, ir tyrinėjimo tikslai, ir gali taip pat būti mažesniu mastu atskiram naudojimui. Tikslumas beveik visų instrumentų paprastai ganėtinai standartinis, nors didesni ir brangesni vieno dolerio banknotai yra daug aštriau suderinti.

Informacija, kuri yra rinkta iš šitų patogumų dideliu mastu yra panaudota orai kontroliavime ir klimato tyrinėjime ir civilinės aviacijos laukuose. Mažesnio įkūrimo atveju asmuo ar asmenų grupė gali panaudoti šią informaciją asmeniniam tyrinėjimui ir aplinkos laikrodžiui. Tai buvo taip pat panaudota audros persekiojime ir asmeniniame saugume nuo pražūtingo oro reiškinio linkusiuose rajonuose. Kitas naminės oro stoties naudojimas yra taip pat privačioje ar bendrojoje aviacijoje – nors ši informacija gali būti gaunama iš PASITIKTŲ skyrių lengvai kartais, žmonės nori gauti savo savą informaciją. Tai yra apskritai atvejis, pamatytas dangaus parkuose ir mažesniuose nevaldomuose oro uostuose, kur gali būti įkurtų stočių.

Įranga, dažniau panaudota orai stotyse, yra: • Anemometras – šis instrumentas yra panaudotas, kad išmatuotų vėjo greičius (paprastai mazguose) • Termometras – kuris yra panaudotas supančios temperatūros matavime (Celsijaus ar Farenheitas) • Barometras – kuris yra panaudotas, kad išmatuotų oro slėgį • Vėjo Mentė ar Kojinė – turėjo papratimą išmatuoti vėjo kryptį • orai Alytuje – matavimui drėgmės • Lietaus Matas – kad išmatuotų nusėdimą ar kritulių kiekį