Kodėl vestuvių fotografavimas toks brangus?

Kartais šykštiems vestuvių planuotojams, būsimiems jaunavedžiams, išsprūsta klausimas – kodėl vestuvių fotografai tokie brangūs? Juk šiais laikais kiekvienas turi kamerą arba išmanųjį telefoną, ir su šiuo įrankiu gali padaryti įvairių nuotraukų. Tad kodėl reikia tiek daug mokėti už tuos, kurie fotografuoja vestuves? Tačiau fotografuotojai su telefonais Instagramos profiliui yra tokie patys profesionalūs fotografai kaip ir profesionaliais chirurgais pavadinti homeopatinių vaistų pardavėjai. Mokėti už gerą fotografą reikia dėl to, kad jis daro tai, ko nedaro kiti.

Profesionalai daug mokėsi

Fotografai vestuvėsePirmiausia reikia įvertinti ilgus mokymosi metus. Kai vieni dirbo kažkokius vienus dalykus, kiti kitus, į tą laiką profesionaliais fotografais dabar dirbantys jūsų vestuvių fotografai, leido laiką mokydamiesi šviesos sudėtį, foto aparato veikimą ir darydami kadrus, kurie buvo pirmieji ir nebūtinai pavykę. Visa tai ir susidėjo į tą mokslą, kuris juos galėjo atvesti iki tokios kokybės, kokią jie galiausiai pasiekė. Taigi, profesionalus fotografas ir paprastas yra labai skirtingi dalykai, jūs mokate ne tik už tos dienos nuotraukas, bet ir už visus tūkstančius kadrų, padarytų anksčiau besimokant.

Brangi įranga

Jūsų telefonas yra vertas ne daugiau kaip 800 eurų ir fotografuoja vis tiek ne geriau negu prasčiausias veidrodinis aparatas. Tam, kad būtų padarytos tikrai kokybiškos nuotraukos, reikia ir geros foto technikos. Reikia specialių kamerų, blyksių, šviesos reflektorių, taip pat stovo, taip pat ir įvairių skirtingų objektyvų. Visa pilna amunicija, reikalinga vestuvių fotografui, gali būti verta net 10 tūkst. eurų. Taigi, mokėdami už nuotraukas, jūs mokate už tai, kad jos padarytos su tokia prabangia technika, ir, svarbiausia, žmogaus, kuris moka ja naudotis.

Brangus darbo laikas

Pagalvokite ir apie tai, kad jūsų šventė vyksta tokiu metu, kokį patys savo darbe įsikainotumėte dvigubai. Juk savaitgalis, juk vakaras, juk naktis. Niekas nenori dirbti tada, kai yra poilsio laikas. Taip pat ir fotografai. Atiduoti savo gražiausius vasaros savaitgalius gali nebent tada, kai jie atsiperka. Tad ir mokėti už nuotraukas tenka fotografui daugiau negu fotografuojant pas jį studijoje pirmadienį ryte, darbo metu.

Rinka, kuriai nieko negaila

Yra ir kita, juodoji medalio pusė. Visgi vestuvės yra tas dalykas, dėl kurio žmonėms nieko negaila. Jie visada yra pasiryžę vestuvėms išleisti nemažą sumą, o paslaugų sektorius tuo naudojasi ir dėl to sukelia kainas, tad ir mokėti tenka daugiau.