Kontaktinių lęšių priežiūra

Šiais laikais kontaktiniai lęšiai tapo įprasta alternatyva tradiciniams akiniams. Jie puikiai koreguoja regėjimą ir tuo pat metu yra praktiškai nepastebimi ant veido bei nesukelia jokių problemų. Tam, kad kontaktinių lęšių nešiojimas būtų patogus ir saugus, būtina kruopščiai laikytis visų jų priežiūros taisyklių. Pirmiausia tai susiję su lęšių valymu ir laikymu.

Laikykite lęšius tik tam skirtame specialiame dėkliuke, kurį galima įsigyti regėjimo korekcijos centruose. Nepamirškite, kad dėl lietimosi su akies paviršiumi ant lęšių atsiranda baltyminės nuosėdos, dėl kurių multifokaliniai lęšiai tampa drumzlini ir atsiranda kenksmingų mikroorganizmų.

Daugkartinio nešiojimo lęšių priežiūra skirstoma į kasdienę ir kassavaitinę. Kasdienė priežiūra – kruopštus lęšių valymas ir drėkinimas. Išimtą iš akies lęšių reikia padėti ant švaraus sauso delno, užlašinti ant jo truputį specialaus valančio tirpalo ir iš abiejų pusių atsargiai pratrinti lęšių. Po to nuskalauti švariame tirpale, įdėti į dėkliuką ir užpilti šviežiu valančiu tirpalu. Tą patį veiksmą pakartoti su antru lęšiu.

Kassavaitinė priežiūra – tai dezinfekavimas ir baltyminių nuosėdų valymas nuo lęšio. Tam naudojamos specialios fermentinės tabletės, parduodamos vaistinėse arba oftalmologijos centre. Norint nuvalyti reikia sutrupinti vieną tabletę universaliame tirpale, įdėti į jį nuplautus ir nuvalytus lęšius ir palikti 8–10 valandų. Praėjus šiam laikui išimti lęšius iš vandens, nuskalauti universaliame tirpale ir įdėti į nuplautą ir nusausintą dėkliuką.

Lęšių dėkliuką irgi būtina reguliariai plauti ir dezinfekuoti. Labai svarbu jį visiškai nusausinti, todėl nešiojant lęšius geriau dėkliuką palikti atidarytą. Kitu atveju blogai nusausintame, drėgname dėkliuke atsiras palankios sąlygos vystytis bakterijoms.