Pigūs skrydžiai į Norvegiją gelbsti šeimas ir kuria poras

Pigūs skrydžiai į Norvegiją gelbsti šeimas ir kuria poras

Kaip visada prieš pakylant lėktuvui, oro uoste šurmuliuoja žmonės. Vieni registruojasi skrydžiui į Norvegijos sostinę Oslą, kiti glėbesčiuojasi su artimaisiais, kurių nematys galbūt kelis mėnesius, pusmetį ar dar ilgiau. Tikrinami krepšiai, lagaminai, asmeniniai žmonių daiktai – pigūs skrydžiai privalo būti saugūs. Paskutiniai pamojavimai, ir gausus būrys keleivių išnyksta už durų… Kur ir kokiais tikslais jie keliauja? Ar greitai sugrįš į gimtinę?

Išlaikyti šeimos gimtinėje nepavyko

Į paskutinį klausimą atsakyti gali ne visi. Štai 32-ejų Adomui balsą užgniaužia ašaros. Vyras skrenda į Norvegiją dirbti žuvų fabrike. Lietuvoje jis paliko vos 1,5 mėnesio dukrytę ir žmoną. Gimtinėje išlaikyti šeimos Adomui nepavyko. „Dirbau po 12 val. per dieną, bet mėnesio atlyginimo neužtekdavo ir nuomai, ir maistui, ir būtiniausiems daiktams. Nebuvo kitos išeities kaip vykti į užsienį. Namo grįžtu maždaug kas tris mėnesius. Gerai, kad bent pigūs skrydžiai atsirado. Kitaip nematyčiau šeimos po pusmetį ar ilgiau“, – sako Adomas. Šįkart jis buvo sugrįžęs į Lietuvą pamatyti dukrytės. Pabuvo savaitę – ir vėl kelionė į tolimąją Norvegiją, šaltą fabriką, po kurio visi drabužiai smirdi žuvimi…

Visai šeimai skristi per brangu

Šalia Adomo sėdinčiai 35-erių Laurai pigūs skrydžiai su ryanair taip pat vienintelė galimybė dažniau susitikti su šeima. Tiesa, jos vyras ir vaikai moters laukia jau namais tapusioje Norvegijoje. Laura į Lietuvą buvo atskridusi viena. „Vaikams reikia į mokyklą, vyrui į darbą. Be to, net ir pigiai kainuojantys, skrydžiai visai 5 asmenų mūsų šeimai piniginę gerokai patuština. Dėl to keliomis dienomis skridau pasimatyti su tėvais ir draugais viena. Buvo artimos draugės vestuvės…“ – aiškina Laura. Ji pasakoja, kad ruošdamiesi skristi į Lietuvą visi, jie pigių bilietų pradeda ieškoti prieš daugiau nei pusmetį. „Laukiame, kol bus skrydziu akcijos, ieškome internete informacijos. Tarkime, skelbimų, sakančių pigiausi skrydžiai bilietai. Tik tuomet perkame bilietus visiems. Kitaip išeitų brangokai“, – aiškina moteris.

Dažnos verslininkės kelionės

Pigus skrydziaiTuo pačiu lėktuvu skrendanti 46-erių Daina – verslininkė. Jai tenka dažnai keliauti į Norvegiją darbo reikalais. Tačiau šioje šalyje ji užtrunka neilgai – vos tris keturias dienas per mėnesį. Daina pastebėjo, kad pigūs skrydžiai i norvegija apskritai gana brangoki. Moteris stengiasi pirkti pigių oro linijų bilietus, tačiau jei netinka data, ji skrenda ir kitomis oro linijomis. „Žinoma, skrydžiai su ryanair visada pigesni. Tačiau dėl visa ko, visada, prieš pirkdama bilietą, paieškau internete informacijos, kur tuo metu pirkti bilietus į Norvegiją pigiausiai. Kaip tai darau? Tiesiog įvedu paieškoje skrydžiai akcijos ar pan.“, – sako Daina.

Užsieniečiams patiktų pajūris?

Dainos bendrakeleivis 36-erių Artūras norėtų, kad pigūs skrydžiai būtų ne tik iš Vilniaus ir Kauno, bet ir Vakarų Lietuvos. „Tarkime, skrydžiai is palangos ar Klaipėdos labai tiktų daugumai to krašto gyventojų. Be to, pritrauktų daugiau turistų į mūsų šalį. Pagalvokit, užsienietis nusileidžia tiesiai pajūryje. Iš čia nesunku pasiekti nuostabiąją Neringą. Tie, kurie neturi gražaus pajūrio, tikrai mielai skristų juo džiaugtis pas mus. Tie patys lenkai lengviau pasiektu mus, nei savo kurortus“, – verslo perspektyvas dėsto Artūras. Vyras į Norvegiją skrenda savo malonumui. Jau kuris laikas jis bendrauja su lietuvaite, gyvenančia Osle. O retkarčiais ją aplanko. Kaip ir kiti keleiviai, Artūras nepuola pirkti pirmo bilieto. Jis ramiai keletą mėnesių seka informaciją, paieškoje vis įveda pigūs skrydžiai akcijos. O kai kokią akciją pamato, tada ir planuoja kelionę pas savo naująją draugę. Tą patį daro ir mergina, kartais grįžtanti į Lietuvą. Taip pigūs skrydžiai ir artina porą, susipažinusią internete…