Ką verta hermetinti?

SandarinimuiNe pas kiekvieną namuose būtų greitai aptiktas toks dalykas kaip hermetikas. Dažniausiai jis perkamas iš specializuotų parduotuvių. Hermetikas naudojamas siekiant užsandarinti tam tikrus plyšius ir paprastai jo prireikia statybų arba remonto metu. Jeigu pas jus namie yra hermetiko buteliukas, vadinasi, kažką sandarinsite. Kur jo gali prireikti?

Renovuojant medines sienas

Jeigu nusprendėte iš seno medinio namo pasidaryti naują modernų su vintažo elementais, galbūt nuspręsite palikti didelių rąstų medines sienas. Viskas, ko reikės, tai tiesiog nulupti seną tapetą, nušveisti tą sieną ir paruošti lentas dažymui arba lakavimui. Tačiau senas medis turbūt jau gerai išsausėjęs ir tarp lentų atsivėrę nemažos skylės. Jeigu taip ir yra, tuomet reikėtų pagalvoti, kaip bus renovuojamos šios sienos ir kaip sandarinsite plyšius. Jeigu plyšiai labai dideli, gal reikės net dėti šiltinamąją medžiagą, akmens vatą. Tačiau, jeigu plyšiai palyginus siauri, galima kitaip daryti. Tiesiog ten įpurkšti hermetiko. Jis gali turėti tokią spalvą, kokios bus jūsų siena, jis gali tikti būtent jūsų medienos tipui.

Įdėjus langus

Kita situacija, kada reikės hermetinti skyles ir plyšius – įstačius langus. Jeigu norite, kad jūsų namai atitiktų reikalingas energinio sertifikavimo grupes, tuomet turėsite pasirūpinti langų sandarinimu. Reikės taip padaryti, kad aplink langus niekur neliktų nesandaraus, neapšiltinto ir nehermetinto plyšio, nes jis reikš didžiausią grėsmę jūsų langams – juk per juos išeis temperatūra.

Įrengiant virtuvę ar vonią

Dar viena vieta, kur taip pat remonto metu gali labai prireikti hermetiko, tai tam tikrose specifinėse vonios bei virtuvės zonose. Tik mes patys taip gerai žinome, kur geriausiai taškosi vanduo, kur jo prilaša daugiausiai. Tad turėtume pasirūpinti, kad drėgmė neitų į tas vietas, kur jai ne vieta patekti ir visur atsidurtų hermetikas, galintis pilnai užsandarinti plyšius. Tarkime, sumontavus kriauklę, aplink ją bus plyšių. Juos reikėtų sandarinti su guminiu hermetiku. Arba, kitas variantas, galbūt pasitaškyti vandeniu ir ant plytelių nebus gerai, tad reikėtų hermetiko purkšti plyšyje tarp plytelių ir sienos, idant jokios drėgmės nepatektų į vidiniu sluoksnius.