Kaip išvalyti langus?

Langai ir jų valymasJeigu biure užsakytos langu valymo paslaugos, greitai visi pastato langai nušvis švara. Tačiau į namus gal pataupysite kviestis tvarkytojus ir pavasarį langus norėsite išsivalyti patys. Kaip tą padaryti ir nuo ko pradėti?

Dulkės aplink

Prieš pradedant valyti pačius stiklus, verta atkreipti dėmesį, kiek daug dulkių paprastai jau būna prikaupta aplink patį langą. Tai ir dulkės ant palangių, ir ant paties lango rėmo. Viską vertėtų išvalyti su sausa, o paskui ir su drėgna šluoste, ir taip užtikrinti tvarkingai atrodančius langus ir jų aplinką.

Siurblio pagalba

Gali būti, kad per kurį laiką prisikaupė labai stambių nešvarumų. Gal prikrito musių ir uodų, vorų lavonėlių, gal nusėta palangė negyvomis širšėmis. Šie padarai mėgsta įlysit tarp dvigubų langų ir užstrigti tarpe. Tada jie sugula ir visą laiką šiurpina žmones, kol šie nesutvarko tokios savo sparnuotų padarų kariaunos. Nepatariama būti tuo didvyriu, kuris kažkodėl musių lavonus renka rankomis. Geriausia šiuo atveju pasitelkti dulkių siurblio pagalbą. Drauge išsiurbsite ir visas ten likusias dulkes. Kad jau dėl langų valymo įjungėte siurblį, ta nepatingėkite ir jo šiek tiek pakelti bei susiurbti palubėje besiplaikstančius voratinklius, tai irgi suteiks teigiamą reikšmę jūsų valomam kambariui ir langams.

Stiklų valymas

Galiausiai – pagrindinė užduotis. Tai yra stiklų valymas. Jums reikėtų pasirūpinti, kad langų stiklai būtų visiškai švarūs. Pirmiausia reikėtų nuvalyti ten esančias dulkes, ir tą galėsite padaryti paprastais būdais. Iš pradžių prabraukite sausu skudurėliu. Tik tada purkškite specialų langų valymo skystį. Jeigu prieš tai gerai nuvalėte nuo stiklo dulkes, tai neturėtų susidaryti tamsių šlapių nešvarumų volelių. Jūs tiesiog su švariomis šluostėmis arba laikraščiai dabar galėsite išblizginti langus, juos sutvarkyti taip, kad atsispindės veidas. Keletą kartų pravalius sušlampančiomis šluostėmis, galiausiai blizginsite stiklus visiškai švaria. Verta valyti stiklą iš visų pusių.

Užuolaidų svarba

Kažin ar bus gera nauda iš langų valymo, jeigu paliksite tas pačias dulkėtas užuolaidas. Nuo jų ir toliau byrės, kris dulkės, dėl to reikėtų ir užuolaidas išskalbti.