Kaip keramikinės plytelės keičia modernų interjerą

PlytelėsŠiuolaikinės keramikinės plytelės visai neturėtų reikšti, kad matysime tik senovinius vonios kambarius, kur viskas neperšlampa. Šiais laikais modernus plytelių panaudojimo būdas gali būti labai skirtingas.

Plytelės – ne tik voniai

Pirmiausia verta pasakyti, kad plytelės dažnai yra pasitelkiamos visai ne vonios, o galbūt kitų kambarių dekoravimui. Ir net nebūtinai tų kambarių, kuriuose yra drėgna. Aistė, neseniai susiremontavusi butą, sako, kad plyteles naudojo daug kur. „Turėjome daug nepanaudotų plytelių, bet kažkaip neatrodė, kad štai dabar imsime ir visas jas sukišime būtent į vonią. Norėjosi kažko naujesnio, šiuolaikiško. Todėl jas pirmiausia sudėjau ten, kur atrodė patraukliausia. Gražiai dekoravau virtuvę, tačiau ne kaip atskirą darbo erdvę, o elegantiškai įsiliejančią į svetainę. Koridoriuje, bendrose erdvėse mažos plytelių mozaikos ant sienų sukėlė tikrai gražius vaizdinius. Dabar galima pasakyti, kad turime itin patraukliai atrodančius vaizdus, ir plytelės vonioje yra tik viena iš vietų, kur jos sudėtos. Kitur jos daug gražiau atrodo, nes nėra taip nusibodę jų naudojimas. Jos atrodo kažkaip naujau, įdomiau“, – sako ji.

Vonios tampa kambariais

Įdomu tai, kad ne tik plytelės migruoja iš vonios į kambarius, bet ir kambariai ateina į vonią. Dabar atrodo vonia taip panašiai į kambarį, kaip niekada anksčiau. Sugrįžę į madą senos vintažinės vonios su kojelėmis ir paauksuotais krašteliais. Neretai šalia patiestas minkštas kambarinis kilimas, stovi gražus minkštas krėslas, o ant sienų tapetai, plytelės sudaro tik nedidelę apdailos dalį. Tad tokie kambariai yra tikrai gražūs ir daug kas gali pasakyti, kad labai smagu ateiti į tokią vonią, kuri jau nebe kažkokia sterili aidinti laboratorija, o jaukus vonios kambarys. Žinoma, reikia ir daugiau protingų sprendimų, kad tas interjeras būtų sukurtas. Tada reikia galvoti ir apie gražiai krentančias užuolaidas, ir apie pačias plyteles – kokios jos bus. Jeigu norime jaukių namų, jaukios vonios, tai ir plytelės turės būti tikrai gražios, jaukios. Plytelės – lyg gražiausi paveikslai gali būti foje erdvėje, norint sukurti puošnų, atgimstančios klasikos vaizdą.