Uab steigimas

Norite įsiteigti savo uždarąją akcinę bendrovę, tačiau nelabai žinote nuo ko pradėti? Norint įsteigti sėkmingą bendrovę, reikia turėti nemažai pradinių žinių, tačiau dar geriau, jeigu uab steigimas yra atiduotas į profesionalų rankas – yra nemažai finansinių patarėjų, kurie užsiima uab steigimu visoje Lietuvoje. Turbūt neklysta ir tie, kurie teigia, jog uab steigimas yra gana sunkus ir ilgokas procesas, tačiau bendraujant su tinkamais asmenimis, šis procesas gali tikrai sutrumpėti ir jau ne už ilgo turėsite savo uždarąją akcinę bendrovę.

Yra tam tikras uab steigimo pradžiamokslis, kuris ir nurodo, ką reiktų žinoti pradedant steigti naują uab. Visų pirma, kiekvienas naujai įsteigtas UAB turi savo įstatinį kapitalą – jis yra padarytas taip, kad galėtų būti dalinamas į smulkias dalis. Tos smulkios dalys yra vadinamos akcijomis. Būtent todėl uab steigimas gali būti kolektyvinis dalykas – ne tik jūsų vieno, tačiau ir kelių žmonių bendrovė, kadangi viskas priklauso nuo to, kiek uždarosios bendrovės akcijų turite arba ketinate turėti. Nepaisant to, yra ir tam tikri apribojimai pagal įstatymus. Pavyzdžiui, retas žmogus žino, kad viena uždaroji akcinė bendrovė negali turėti daugiau negu kaip dviejų šimtų penkiasdešimties akcininkų.

Yra ir kitokių uab steigimo sąlygų – pavyzdžiui, kapitalas negali būti mažesnis nei dešimt tūkstančių litų. Tai reiškia, kad prieš steigiant naują bendrovę, turite garantuoti, kad ji turės bent jau tokį kapitalą, kad galima būtų tvarkingai vesti finansinę apskaitą. UAB steigimas yra labai gero organizacinio darbo reikalaujantis dalykas, kadangi kiekvieną naują uab turi sudaryti ne tik akcininkai, bet ir vienas vadovas. UAB yra reikalinga ir tam, kad būtų rengiami susirinkimai, kuriuose visi akcininkai galėtų pasitarti ir tvarkingai bendradarbiauti tarpusavyje. Tikrai ne retas UAB turi ir papildomų valdžios organų, pavyzdžiui, stebėtojų tarybą, valdybą.

Taigi, UAB steigimas gali būti gana sudėtingas procesas, nebent jau turite pakankamai patirties šioje srityje. Yra tikrai neblogų finansų patarėjų Lietuvoje, kurie galės jums greitai ir be didelio vargo įsteigti naują UAB. Paprastai, kreipiantis į finansinius patarimus teikiančias įmones, UAB steigimas kainuoja apie tūkstantį litų. Didžiąją dalį šios sumos sudaro pačių finansinių patarėjų paslaugos ir notaro mokestis. Registro mokesčiai tiek daug nekainuoja, tačiau tai taip pat labai svarbi UAB steigimo dalis. Pati naujausia paslauga – UAB steigimas internetu. Tai gana modernu ir paprasta, todėl tikrai verta išbanyti.