Kodėl tobuli namai gali mūsų netenktinti?

Kartais savo namus kuriame taip kruopščiai: čia sudedamos ir geriausios rąstinės sienos, ir puikiausios Vinilinės grindys internetu, ir gražiausi baldai, tačiau kažkodėl tokiuose tobuluose namuose nesijaučiame taip jau gerai. Kas ne taip, ir kodėl taip yra?

Kurkite namus tikriesiems sau, o ne idealams

Grindys internetuKokia klaida čia tokiais atvejais padarome? Klaida paprasta, tačiau ją atpažinti nelengva: mes kuriame kartais ne tik namus, bet ir save. Gal žinote tą jausmą, kai apkūnesnis žmogus nusiperka mažesnio dydžio džinsus, nes įsivaizduoja, kad numes 5 kilogramus ir tada labai gražiai atrodys. Džinsai gražūs, brangūs, o tų kilogramų numesti nepavyksta. Tada ir pinigų gaila, ir kyla didžiulis nusivylimas savimi. Panašiai suklysti galima ir statant namus. Jeigu kursime namus tobuliems sau: darbštesniems, gražesniems, atletiškesniems, tvarkingesniems nei iš tiesų esame. Namus turime kurti sau tokiems, kokie iš tiesų esame, tik tada galėsime pritaikyti juos prie savęs ir džiaugtis. Todėl gal ne visada reikia taip žavėtis reklama, kurioje projektuojamas kažkoks idealus kitų žmonių gyvenimas. Ir reikia pagalvoti apie tai, ar jūs tikrai esate tas laimingas žmogus iš reklamos, nes gal jūsų gyvenimo būdas visai kitoks.

Nevykęs projektas: namai be patogios poilsio erdvės

Štai viena moteris pasakoja, kad pasistačius namus, suprato, jog visgi trūksta kai kurių dalykų. „Viską darėme labai stilingai ir madingai, minimalistiškai. Virtuvėje geros Vinilinės grindys internetu, vonia labai patogi. Svetainės kaip ir nėra, yra toks labiau kaip valgomasis virtuvėje. Ir štai, mes su vyru prisižiūrėjome katalogų, kaip gyvena gražūs žmonės. Bet visiškai ignoravome savo įpročius: juk iš tiesų mes taip dažnai tiesiog drybsome ant sofos priešais televizorių, ir mums tai labai patinka. Tą kažkaip smerkiame, bet galiausiai turime namus, kuriuose turime atitikti kažkokias normas. Net treniruoklių salę čia įsirengėme. Bet tik ne tikrą poilsio erdvę“, – pasakoja moteris.

Nevykęs projektas: gražūs ir visai nepraktiški namai

Dar vieni žmonės sako, kad sukūrė namus – tikrą meno kūrinį. Tačiau namai labai nepraktiški. Vos prisilieti, viskas iškart purvina ir netvarkinga.Taip pat nemažai dekoracijų ir interjero elementų yra tokiose vietose, kad labai nepatogu praeiti, užkliūva, virsta ir pan. Nevykęs projektas: per mažos erdvės, kada galvojama, kad sutilps mažesnėje vietoje. Nevykęs projektas: namai gamtoje, toli nuo miesto, kai galvojama, kad tapsite gamtos vaikais, nors iš tiesų esate labai prisirišę prie miesto.